Ericeira Oversized hooded sweatshirt. Org. cotton, rCotton and rPET. Made in PT - Helles meliertes Grau
Artikel Konfigurieren
Konfigurator
Preis
| Anzahl | Stückpreis |
|---|---|
| Ab 1 (Musterpreis) |
40,48 €
|
| Ab 10 |
39,38 €
|
| Ab 25 |
38,64 €
|
| Ab 50 |
37,90 €
|
| Ab 250 |
36,80 €
|
Produktinformationen "Ericeira Oversized hooded sweatshirt. Org. cotton, rCotton and rPET. Made in PT - Helles meliertes Grau"
Ericeira unisex brushed fleece oversized hooded sweatshirt. Made from 40% organic cotton, 25% recycled cotton and 35% recycled polyester, 340gsm. Two-panel double-fabric hood with matching fabric. Front kangaroo pocket with reinforced corners. Reinforced herringbone neck tape inside the collar. No brand label at the neckline. Sizes: XS to XXL. Available in 7 colours.
| Breite: | 0.2 cm |
|---|---|
| EAN-Code: | 3402358000096 |
| Farbe: | Burgund, Helles meliertes Grau, Lila, Marineblau, Pastel Weiß, Schwarz, hellbraun |
| Gewicht: | 0.7 kg |
| Höhe: | 0.17 cm |
| Länge: | 0.2 cm |
| Material: | Bio-Baumwolle |
Anmelden
Keine Bewertungen gefunden. Teilen Sie Ihre Erfahrungen mit anderen.